Zapraszamy na nasz kanał:
  Home Aktualności Inkubator Obsługa przedsiębiorców Oferta Ogłoszenia Galeria Kontakt
Jak radzić sobie z pułapkami w Internecie?

Data publikacji: 14.01.2015, 19:34

Internet, bez którego coraz trudniej poradzić sobie w codziennym życiu, nie tylko ułatwia wiele czynności, ale może stać się również źródłem kłopotów. Jednak z reguły wystarczy zdrowy rozsądek, aby ich uniknąć. Na internetowe zagrożenie szczególnie narażone są osoby, które nie są świadome zasad bezpieczeństwa panujących w Sieci. Pomocne okazuje się informowanie o wirtualnych niebezpieczeństwach, ale wciąż przybywa zagrożeń nowego typu. Inwencja informatycznych przestępców jest imponująca.
czytaj więcej ›
Baza wiedzy PARP

Data publikacji: 28.07.2014, 09:09

Poniżej znajdą Państwo odnośniki do materiałów edukacyjnych prezentujące wiedzę oraz dobre praktyki w obszarach istotnych z punktu widzenia przedsiębiorcy. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do pogłębienia Państwa wiedzy z zakresu zarządzania i zainspirują do wprowadzenia proponowanych rozwiązań w życie. Baza zawiera m. in. takie zagadnienia jak: Różne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej; Zarządzanie firmami rodzinnymi; Zarządzanie strategiczne i operacyjne; Zarządzanie zasobami ludzkimi
czytaj więcej ›
Profil zaufany
Profil zaufany - bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości w elektronicznych kontaktach z administracją

Data publikacji: 15.04.2014, 10:46

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji – to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne (np. wnoszenie podań, odwołań, skarg) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.
czytaj więcej ›
Nowa ustawa o VAT 2014

Data publikacji: 21.03.2014, 09:56

Opublikowano ustawę z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 312), która zasadniczo wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2014 r. Reguluje ona kwestie związane z odliczaniem VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.
czytaj więcej ›
"Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą" - poradnik dla nowo powstałych firm

Data publikacji: 26.02.2014, 20:58

Każdy początkujący przedsiębiorca ma szansę na odniesienie sukcesu. Potrzebna jest determinacja, ciężka praca i… wiedza. Ten ostatni czynnik jest równie niezbędny na starcie, jak kapitał na rozruch biznesu. Poradnik, który oddajemy do Państwa rąk, powstał w odpowiedzi na potrzebę zgromadzenia w jednej publikacji podstawowych informacji, niezbędnych początkującym przedsiębiorcom oraz takim, którzy szukają sposobów na rozwój swej firmy. Gromadzi on wiedzę o dostępnych na rynku programach i narzędziach pomocy dla przedsiębiorców. Wydanie czwarte, zmienione wprowadza więcej treści dotyczących prawa. Jego przestrzeganie to jeden z podstawowych warunków spokojnego funkcjonowania na rynku.
czytaj więcej ›
Zmiany w podatku VAT

Data publikacji: 18.12.2013, 19:50

Dnia 18 grudnia odbyło się szkolenie z zakresu zmian w podatku VAT. Prezentacja ze szkolenia dostępna jest w załączniku. Ponadto mogą Państwo pobrać projekt ustawy z dnia 23 grudnia 2013 r., której wejście w życie planowane jest najpóźniej na 1 marca 2014 r. Ustawa ta będzie regulowała zasady odliczeń VAT od samochodów, paliwa i innych kosztów związanych z samochodami.
czytaj więcej ›
Dostępne fundusze unijne oraz badania marketingowe

Data publikacji: 11.12.2013, 10:02

W niniejszej zakładce prezentujemy Państwu materiały z seminariów zorganizowanych w ramach obchodów światowego tygodnia przedsiębiorczości. Materiały poświęcone są - funduszom unijnym na lata 2014-2020 - Badaniom marketingowym w rozwoju działalności gospodarczej.
czytaj więcej ›
Informator - Asystent Gdańskiego Przedsiębiorcy

Data publikacji: 11.08.2012, 16:49

Asystent Gdańskiego Przedsiębiorcy to bezpłatny informator stanowiący kompendium wiedzy, zawierające porady, wskazówki i wymagania jakie stoją przed osobami zamierzającymi prowadzić działalność gospodarczą oraz przed działającymi już przedsiębiorcami.
czytaj więcej ›
Tczew w raportach i liczbach...Prezentujemy Państwu wszystkie dostępne materiały o gospodarce naszego miasta.
czytaj więcej ›
Jak napisać biznesplan? - materiał z II spotkania Młodzieżowego Klubu Biznesu

Data publikacji: 11.05.2013, 09:10

Jak napisać biznesplan? - materiał z II spotkania Młodzieżowego Klubu Biznesu
czytaj więcej ›
Myślisz o e-biznesie? Zapoznaj się z materiałemNa stronie web.gov.pl znajdą Państwo wiele ciekawych materiałów eboków, wywiadów, reportaży i wskazówek np. jakie błędy popełnianie są we wnioskach o płatność...
czytaj więcej ›
E-learning z Inwestornia.plPolecamy materiały e-learningowe z inwestronia.pl
czytaj więcej ›
„Wspieramy dobre zarządzanie" Publikacja PARP„Wspieramy dobre zarządzanie" to publikacja, która podpowiada czym jest planowanie i dlaczego warto prowadząc biznes planować. Stanowi ona także kompendium wiedzy o narzędziach usprawniających proces zarządzania w firmie, jakie mają do dyspozycji przedsiębiorcy w ramach oferty PARP.
czytaj więcej ›
Czytaj więcej:
Czytaj więcej:
Publikacje i materiały szkoleniowe
Bezpłatny newsletter Dom Przedsiębiorcy w Twojej skrzynce mailowej
Otrzymywanie darmowego newslettera z najważniejszymi informacjami:
Twój adres e-mail:
Konkursy dla firm i młodzieży
Konkursy dla firm i młodzieży
Przedsiębiorco weź udział w konkursie "Przedsiębiorca roku" Młodzież zapraszamy do konkursu "Mój Biznesplan"
czytaj więcej ›
Nieruchomości na sprzedaż lub dzierżawę! Sprawdź ofertę GM Tczew
Nieruchomości na sprzedaż lub dzierżawę! Sprawdź ofertę GM Tczew
Działki i lokale Gminy Miejskiej Tczew na sprzedaż lub dzierżawę. Kiedy i jak można je nabyć?
czytaj więcej ›
Szminki Ploty Papiloty
Szminki, ploty, papiloty - cykl spotkań dla kobiet biznesu!
Szminki, ploty, papiloty - cykl spotkań dla kobiet biznesu!
czytaj więcej ›
ue1ue2ue3
AD 2019 Tczew, Dom Przedsiębiorcy
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. © Urząd Miejski w Tczewie